Bornova Belediyesi 2011-2012 yılı kış döneminde piyano, keman, ritim terapi, dikiş-nakış ve stilistlik olmak üzere 5 yeni kurs daha açacak.

Hobi kurslarında 16 ayrı dalda eğitim veren Bornova Belediyesi bu yıl 5 ayrı dal daha ekleyerek kurs sayısını 21’e çıkaracak.

Geçen dönem verilen bale, latin dansları, halk oyunları, fotoğrafçılık, resim, takı tasarım, seramik, satranç, çocuk korosu, bağlama, gitar, bilgisayar, Türk sanat müziği, Türk halk müziği, İngilizce ve çini bezeme kursları devam edecek.

Bu kurslara piyano, keman, ritim terapi, dikiş-nakış ve stilistlik dalları da eklendi.
Yeni kurslar için başvurular 5 Eylül’de başlayacak ve 23 Eylül’de sona erecek.

Dersler ise Ekim ayının ilk haftasında başlayacak.

Piyano ve keman kursuna en az 10, ritim terapi kursuna en az 15, dikiş-nakış ve stilistik kursuna 20 kişi katılabilecek. Piyano, keman, ritim terapi ve stilistlik kursları Bornova Belediyesi Engelliler Merkezi’nde dikiş-nakış kursları ise Mevlana ve Naldöken toplum merkezlerinde verilecek.

Haftada bir gün verilecek kurslar, Ekim ayının ilk haftası başlayacak, Haziran ayının sonuna kadar devam edecek.
Bornovalı vatandaşlardan kültür-sanat dallarına çok yoğun talep geldiğini belirten Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Bornovalı yurttaşlarımız her zaman kültür ve sanat ile iç içe. Belediye olarak biz geçtiğimiz yıllarda 16 ayrı dalda açtığımız kurslarla taleplere cevap vermeye çalışıyorduk. Bu yıl yurttaşlarımız piyano, keman, ritim terapi, stilistlik ve dikiş – nakış kursları için de istekte bulundu. Biz de hemşerilerimizin isteği doğrultusunda ilçemizde yeni piyanistler, keman sanatçıları, dikiş nakışçılar ve stilistler yetiştirip onların bu alanlarda önlerini açmak için bu kursları başlatıyoruz” diye konuştu.

4 Comments

 • nazan
  13 Eylül 2011

  fotoğrafçılık kursu bu yıl nerede olacak

 • Serkan
  21 Ocak 2012

  fotoğraf makinem yarı profesyonel olması birşey değiştirir mi ? yoksa sizin tercih ettiğiniz makinaları kullanmak mı zorundayız .

 • Selin
  22 Ocak 2012

  Keman kursları kayıtları için son tarih bunlar mı yoksa hala devam ediyor mu? Devam ediyorsa hangi yaş grupları için? Kayıt için neler gerekli?
  Bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler…

 • oya
  16 Temmuz 2012

  2012 YILI FOTOĞRAFÇILIK VE KARİKATÜR KURSLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK? BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

  OYA TÜRKSEVEN