Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ev sahipliğinde yapılacak olan Dünya Sanat Günü Kutlamaları kapsamında birçok sanatçı bir araya gelecek. Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği ve UPSD’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenleyeceği Uluslararası Katılımlı Disiplinlerarası Karma Sergi’nin açılış resepsiyonu 15 Nisan 2016 Cuma günü düzenlenecek.

Ünlü İtalyan sanatçı Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ı Dünya Sanat Günü olarak kabul eden UPSD, farklı disiplinlerden sanatçıların eserlerini İzmir’e getiriyor. Meksika’da 2011’de yapılan UNESCO AIAP 17. Dünya Sanat Dernekleri Genel Kurulu’nda Türkiye’yi temsil eden UPSD Başkanı Bedri Baykam, Türk delegasyonunun önerisini açıklayan bir sunum yaptı. Baykam‘ın, Leonardo da Vinci‘nin doğum günü olan 15 Nisan‘ın Dünya Sanat Günü olarak kutlanması önerisi kurul tarafından kabul edildi.

Dört yıldır kutlanan Dünya Sanat Günü’ne Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi 2016’da ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleşecek olan sergi ücretsiz olarak gezilebilecek.

Dünya Sanat Günü, Uluslararası Katılımlı Disiplinlerarası Karma Sergi
15 Nisan 2016 Cuma – 29 Nisan 2016 Cuma AASSM
Yer: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi / Giriş ve Üst Galeriler
Açılış Resepsiyonu: 15 Nisan, 18.00
Kuratör: Sedat Yörük
Tür: Görsel ve plastik sanatlar sergisi
Gezilebilecek Saatler: 09:00 – 18:00 (Hafta içi ve cumartesi günleri)
Pazar günleri kapalıdır.
Giriş ücretsizdir.

-
PLASTİK SANATLAR Sergi

Editor

No Comments