Dünyanın sonu geldi
buzullar buzullar
Heryer oldu buz gibi
buzullar buzullar

Buz-Devri-3

Devam filmleri genelde hayalkırıklığına yolaçar. İlk film tutmuştur, iyi de hasılat gelmiştir ikincisinin ismi bile belli bir iş yapma garantisi veriyordur ve şıppadanak çekilir ikincisi hatta abartıp üç beşi bulanlar var. Elbette klasikleri ayrı tutuyorum. Bu bir Baba serisi için geçerli değil mesela. Son zamanlarda bu klişeyi yıkan bir seri daha çıktı karşımıza; Buz Devri/Ice Age.

İlk ikisini hayranlıkla izlediğim filmin her karesini filmden bağımsız izleyip kahkahalara boğulmanız mümkün. İster klip havasında ister uzun metraj film olarak izleyin her halukarda sizi saracak, yaş sınırı olmayan bu animasyon sinemada teknolojinin geldiği boyutu da gösteriyor.

Türkçe seslendirmenin de son derece başarılı olduğu bu muhteşem animasyonu izlemeyen kaldı mı bilmiyorum ama bence şimdilerde üçüncüsü gösterimde olan serinin hiç üşenmeden ilkinden başlayınız. Hayatınızdan bir günü bu üç filme feda etmeye değer.

Macera, aksiyon, entrika, komedi ve daha fazlası, özetle bir filmden bekleyeceğiniz hemen herşey bu animasyonda var.

Sizi serinin üçüncü filminin kısaca konusu ve farmanıyla uğurluyorum ve iyi seyirler diliyorum…

Scrat yine asla ele geçiremediği meşe palamudunun, (ve bu sefer belki aşkın da) peşindedir. Manny ve Ellie yavruları minik mamutun doğmasını beklemektedirler. Miskin Sid, bulduğu dinozor yumurtalarından çıkan yavrularla kendine geçici bir aile kurar fakat bu Sid için pek de iyi olmayacaktır. Kılıç dişli kaplan Diego da arkadaşlarıyla ilişkisinde çok yumuşak bir tavır sergileyip sergilemediğini sorgulamaktadır.

Sid’i başına aldığı belalardan kurtarmak için çıktıkları yolculukta kendilerini birden gizemli bir yeraltı dünyasında bulan ekip, karşılaştıkları dinozorlar, aklını kaçırmış gibi duran değişik hayvan türleri, yeni bir bitki örtüsü ve tek gözlü, acımasız dinozor avcısı gelincik Buck ile heyecan dolu ve bir o kadar da eğlenceli bir maceranın ortasında kalırlar. Tarihin en cesur kahramanları Manny, Sid, Scrat, Scratiye, Diego, Buck ve arkadaşları başka hiçbir memelinin cesaret edemeyeceği yerlere gidiyor, maceraya hazır olun.”

Buz Devri 3

One Comment

  • 21 Eylül 2009

    buz devri3