İzmir’de ikincisi düzenlenen En Güzel Aşk Şiirleri yarışmasının yapımcı ve organizatörü İsrafil ALTINER, bu yılki yarışma ödüllerinin hazırlanmaya başlandığını açıkladı.

İsrafil ALTINER ”Katkı payı olarak 2 TL ile başvuru yapılabileceği ve tüm katılımcılara en az 2 ayrı ödülün verileceği, yine ilk 50 dereceye giren eserlere ise farklı ödüllerin sunulacağı yarışmaya katılmak isteyenler için, Yarışma Koşullarımızdaki ilkelere uyulmasını bekliyoruz” dedi.

Yarışmaya katılma koşulları

1. Şiirin konusu Sevgiliye aşktır (siyasal bir düşünce veya lidere övgü türündeki şiirler yarışma dışı bırakılır.) Yarışmaya 2 adetten fazla şiir göndermeyiniz.

2. Yarışmaya kendi yazmış olduğunuz şiir veya şiirlerinizle katılabilirsiniz. Bir başkasının yazmış olduğu şiirle katıldığınızın belirlenmesi durumunda, “şiir hırsızı olarak” suçlanarak kamuoyuna açıklama yapacağımızın bilinmesini isteriz.

3. Yarışmaya katılan şiirlerin bir başka yerdeki yarışmada ilk üç dereceye girmemiş olması gerekmektedir. (Bu konudaki dürüst davranışı katılımcıya bırakıyoruz.)

4. Yarışmamız; Serbest ve kafiyeli olmak üzere iki ayrı türde değerlendirilecektir. Katıldığınız türü mutlaka belirtiniz.

5. Şiirlerinizin altına gerçek adınızı yazmayınız. Bir rumuz ile yaşınızı belirtiniz. Bir başka kağıt üzerinde ise; yarışmaya katıldığınız şiirinizin adını, şiirin altında kullandığınız rumuzunu ve açık adresinizi (varsa telefon numaranızı) belirtmeniz gerekmektedir.

6. Şiirlerinizi kapalı zarf içerisinde elden getirebileceğiniz gibi, posta ile de gönderebilirsiniz. (Posta gönderilerindeki aksaklıklardan dolayı,Yarışma Kurulumuz sorumlu değildir.)

7. Yarışmaya katılan ve ilk 3 dereceye giren (iki ayrı türde de) büyük ödüller verilecektir. Ayrıca, her iki türde de ilk 10’a giren şiir sahipleri değişik ödüllerle onurlandırılacaktır.

8. Her katılımcının en az 2 ayrı hediye alacağı, ilk 50 kişiye büyük ödüller verileceği, İZMİR’deki TEK yarışmaya herkesi bekliyoruz…

9.Yarışmamıza göndereceğiniz şiirlerin bugünden başlamak üzere, en geç; 26 OCAK 2010 CUMA günü saat: 24.00’e kadar elimize ulaşmış olması gerekmektedir. (Son gün, saat: 20.00’e kadar açık olacağız.)

10.Yarışma sonuçları 26 OCAK 2010 SALI günü saat: KONAK BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT MERKEZİ

Tüm katılımcıların ödül dağıtım töreninde bulunmalarını, ödül günü gelemeyecek olanların yerlerine bir yakınlarının gelmelerini ve şiirlerini bugünden itibaren göndermelerini bekliyoruz.

Tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyor, şiirlerinizi süresi içinde göndermenizi bekliyoruz.

Yarışma Başvuru Adresimiz:

“EN GÜZEL AŞK ŞİİRLERİ” MİMAR KEMALETTİN CADDESİ TALAT ÜLKÜ ÇARŞISI NO:107 KAT:6 DAİRE 604 ÇANKAYA -İZMİR

TELEFON: 0232 446 33 90

Kaynak: www.israfilaltiner.com

GetAttachment

3 Comments

 • zafer
  29 Ocak 2010

  sonuçlar nezaman ilan edilecek?

 • H. umut
  01 Ekim 2010

  geçen yarışmalarına katılan ve bizzat arayarak beğenilerini sundukları oluşkurulan kitaba şiirini aldıkları ödül verdikleri hatta dostça dialog kurdukları yarışmacının taraflarından müthiş kırıldığı bu yarışmaya tekrar katılmak akıldan dahi geçmiyor artık…binlerce kez aranmalarına ve nazik kibar coşku ve rica ile istenen ödülünü her seferinde söz vermekle göndermedikleri kişiyi hayal kırıklığına uğrattıkları güvensizlik yarattıkları bu yarışmanın niteliği kaybolmuştur bu hassas şairde. aşk temalı şiirlerda vicdanlar uyanır da kul hakkı düşünülür ve dileriz Tanrı aşkı uyanır organizasyonda saygılarla…

 • 01 Kasım 2010

  ben ankaradan şiir göndercem fakat gelebilmem sıkıntı yardımcı olun