Bilişim Suçları Mücadele Derneği Genel Başkanı Yavuz Koçoğlu, “Anonymous” adlı siber korsan ya da korsanların, Türkiye’ye yönelik saldırısı karşısında boş durmayacaklarını bildirdi.

Koçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Anonymous”un arkasında ABD’nin olduğunu iddia ederek, bu grubun, Wikileaks belgelerinin açıklanmasının ardından Mısır, Lübnan ve Suriye’de yaşanan olayların benzerinin Türkiye’de yaşanmasını amaçladığını ifade etti.

Yavuz Koçoğlu, özel hayatın gizliliğinin ihlali, kişilik haklarına saldırı ve müstehcen görüntülerden dolayı Youtube, WordPress, Twitter gibi internet siteleri ile yaptıkları görüşmelerden bir sonuç alamadıklarını, Türkiye’deki reklam pastasından önemli bir gelir elde eden bu sitelerin sorunların çözülmesi noktasında ayak diretmeleri halinde kapatılması için kendilerinin de çalışma yürüteceklerini ifade etti.

Yavuz Koçoğlu, şunları kaydetti: “Anonim isimli kendilerini hacker olduklarını iddia eden ama gerçekte lamer olduklarını tahmin ettiğimiz Ddos attack (Sunucu meşgul etme) saldırıları yapacaklarını söyleyen kişi ya da kişiler olarak tanımlayan bu gruba ülkemize yapacakları bir saldırının karşısında boş durmayacağımızı buradan hatırlatıp, devletin bu alanda suçlarla mücadele etmesi gereken kurum ve kuruluşlarını da göreve davet ediyoruz.

Anonim adında ülkemize siber saldırılar düzenleyeceğini açıklayan grubun arkasında ABD’nin olduğunu tahmin ediyoruz. Wikileaks belgeleri ile istediğini elde edemeyen bu ülkenin, bu şekilde bir saldırı ile ülkemizde sanal bir gündem oluşturup karıştırmak istediğini biliyoruz.”

Koçoğlu, açıklamasında ayrıca, dernek olarak internette yasak ve sansüre karşı olduklarını belirterek “Fakat bazı sitelerin Türkiye;yi 3. dünya ülkesi konumunda görmesi ve ülkemizde birçok insanın mağdur konuma düşmesinde etkin rol oynaması ve mağdur olan insanların mağduriyetlerinin giderilmesine de tavır almaları da gözümüzden kaçmamaktadır” görüşünü dile getirdi.

Bildiğiniz gibi ülkemizde 22 Ağustos tarihinde yürürlüğe girecek filtrelemeyle geçilecek yeni düzenin sansür uygulaması olduğu savunuluyor büyük bir kesim tarafından ve bu konuda ülkemizde geniş çaplı eylemler de yapılmıştı. Anonymus ise bu sansür ve engellemelere karşı BDK’ya yönelik siber saldırı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Son açıklamalarında ise yeni hedeflerinin YSK olduğunu belirtmişlerdi. Bilişim Suçları Mücadele Derneği Genel Başkanı Yavuz Koçoğlu‘nun yaptığı açıklama ise birçok kişinin kafasını karıştırmış durumda. Saldıracak olan Anonimous, hedefleri BDK ve YSK. Önlem almaları gereken kurumun misilleme olarak milyonlarca insanın kullandığı Youtube ve Twitter’ı kapatma tehditi savurmasını anlamak pek mümkün değil açıkçası. Medyada kendisine yer bulamayan insanların özellikle Twitter’ı kullandığını biliyoruz. Hopa olaylarında Twitter olmasa belki tüm Türkiye Hopalı yurttaşlarımızı terörist zannedecekti. Medyanın pek güvenilir olmadığı ülkemizde gerek Twitter gerekse Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerini kapatmanın çok daha ciddi sorunlara yol açabileceği yadsınılmaz bir gerçektir.

Tam anlamıyla ”Biz demiştik” diyemeyiz belki ama şunu söyleyebiliriz, Biz dalga geçmiştik! buyrun Facebook ve Twitter’ın kapatılabileceğini haber veren yazımız için aşağıdaki linke tıklayınız;

Yassah! sırası Facebook ve Twitter’a gelmeden alınabilecek önlemler

No Comments