Merhabalar,

Bir süredir İstanbul’da Sanat‘ta yeni çıkan yabancı albümler hakkında bilgi ve yorum paylaşıyordum. Sizlere bu haftadan itibaren fırsat buldukça İzmir’de gidilesi yeme-içme, kahvaltı, bar ve eğlence mekanlarından bahsetmeye çalışacağım. Bu hafta Urla’da Dörtyol mevkinde yer alan “Rahatla At Çiftliği”nden bahsetmek istiyorum. İzmir-Urla otoban çıkışından sonraki Dörtyol Mevkiinde Opet-Shell benzin istasyonları arasında giriş tabelasını takip ederek mekana ulaşıyorsunuz.


Rahatla At Çiftliği, binicilik ve keyif konseptini bir arada sunan, yeşillikler arasında kurulmuş, şehre çok yakın ama şehir hayatından çok uzakta, kahvaltı veya yemek için tercih edilebilecek, aynı zamanda binicilik keyfi ve eğitimi imkanı sağlayan harika bir mekan. Doğaya ve hayvanlara aşık bir aile tarafından işletiliyor. Doğduklarından beri orada yaşayan atlar, köpekler; tavuklar, horozlar, doğal yolla yetiştirilen sebzeler ve meyve ağaçları ile orada bulunduğunuz süre boyunca size farklı bir dünyaya yolculuk vadediyor. Mekanda çocuklara yönelik binicilik eğitimi ya da gezinme imkanı sağlayan ponnyler de yer alıyor.

Çiftliğin kendi mahsullerinden hazırlanmış kahvaltısından akşam yemeğine kadar her öğün için oldukça lezzetli seçenekler var. Dilerseniz ağaçlar altında oturup, kuş sesleri eşliğinde alkollü alkolsüz içecek alabilirsiniz veya arazi yürüyüşü yapabilirsiniz. Kışın bahçesini camekanla çeviriyorlar. Bu şekilde de oldukça keyifli ve ferah. Çocuklu ailelerin de rahatça tercih edebileceği bir mekan, zira çocuklarla vakit geçirecek palyaço bile mevcut. Bir kişilik doyurucu kahvaltı ekstra lezzetler ve meyve suyuna bağlı olarak 15-25 TL arasında değişebiliyor.

Web sitesi: http://www.rahatla.at/

Hamide Tunçsiper
twitter.com/Hmdtncspr

2 Comments

  • Nurcan
    05 Ekim 2012

    At çiftliğiyle ilgili daha ayrıntılı bilgi alabileceğim bir telefon numarası veya mail adresi var mı yoksa sorularımı burdan iletsem de olur mu?

  • Hande
    06 Ekim 2012

    Ne zamandir gitmemistim, hatirlattiginiz cok iyi oldu.