İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından Ege Bölgesi’nde, denizcilik ve deniz ticaretinin kamuoyunda daha etkin biçimde tanıtılması amacı ile “Fotoğraf Yarışması” düzenlendi.


İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, düzenlenen yarışma ile deniz ve denizciliğin bir kültür ve yaşam biçimi olduğunun benimsetilmesinin amaçlandığını söyledi.

Bu yıl 8. kez düzenlenecek olan tüm amatör ve profesyonel yarışmacılara açık olan fotoğraf yarışmasının konusunun “Ege Bölgesi’nde deniz, deniz yaşamı, deniz ticareti, deniz taşımacılığı ve deniz temizliği” olarak belirlendiğini kaydeden Öztürk, 8 bin yıllık geçmişi bulunan liman kenti İzmir’de bu tür yarışmaları geleneksel hale getirdiklerini vurguladı.

İMEAK DTO İzmir Şubesi olarak böylesine önemli etkinlikleri düzenlemelerinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Öztürk, yarışmaya katılacak olan deniz sever yarışmacılara teşekkür ederek, başarılar diledi.

Son başvuru tarihi 4 Mayıs 2015 olarak belirlenen yarışmanın katılım koşulları www.dtoizmir.org.tr adresinden takip edilebilir.

No Comments