Bu hafta havaların da serinlemesi ile kendimizi Urla, Çeşmealtı yerine şehir merkezine atalım dedim ve Ekim ayı başında hizmete giren, İzmir’in ikinci Leman Kültür’ü “Leman Kültür Forum Bornova”dan bahsetmek istedim.Leman Kültür’ün hayatımıza giriş hikayesine kısaca değinelim. Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bir yan sokak olan İmam Adnan Caddesi ‘nde yer alan Leman Dergisi, buradaki yerinden taşınınca, Leman çizerleri kendilerini Beyoğlu’nun pavyon, bar dünyasına kaptırmamak için, binanın en alt 2 katını Leman Kültür’e çevirirler ve burası aynı zamanda vizyon şansı görememiş filmler ve belgesellerin gösterimi, sergi ve gösteriler için alternatif bir mekan olur. İstanbul’da sosyal bir marka olarak ve gözde bir buluşma ortamı olarak ses getirirken; yıllar içinde Ankara, Eskişehir, Bursa, Antalya, Bodrum, Yalova, İzmir Alsancak ve İzmir Forum Bornova şubeleri hizmete girer. Bugün Leman Kültürler ‘in fenomen bir restoran-bar zinciri olduğunu söyleyebiliriz.

Franchise sistemi ile çalışan Leman Kültürler, tüm şubelerinde standard kalite ve hizmet sağlama anlamında başarılı. Doğuş hikayesini ve İstanbul’daki faaliyetlerini düşündüğünüzde, diğer şehirlerde de daha underground bir oluşum bekliyorsunuz ama mevcut şekilde, yine de benzersiz ve farklı bir konsept yürüdü gitti.

Forum Bornova Şubesi’ni ister istemez Alsancak Şubesi ile karşılaştırıyorsunuz. 1500 metrekarelik bir alana kurulmuş, kesinlikle çok daha aydınlık, ferah, havadar. Dekor ve yerleşim de çok başarılı. Birkaç saatliğine gittiğiniz bu mekanda konsept mizah ve gülmek üzerine. Kah menüyü incelerken, kah tuvaleti kullanırken gülümsetiyor sizi. Menü kimilerine uğraştırıcı geliyor ama bence nokta atışı. Örneğin “karışık ekonomik kriz tostu”, “yasaksız cezasız sigara böreği”. Öğle yemeği saatinde hızlı bir servis alabilirsiniz ama akşamları servis konusunda biraz sabırlı olmanız gerekiyor.

Esprili yemek isimleri bir yana, yiyecek ve içecek anlamında zengin bir menüsü var. Yemek çeşitlerini yöresel yapmaya özen göstermişler. Lezzet anlamında üst seviyede olmasa da memnun kalabilirsiniz. Kişi başı 20-25 TL ödeyerek tıka basa yiyebilir, bu sevimli ambiyansta keyifle zaman geçirebilirsiniz.

Adres: Forum Bornova Alışveriş Merkezi, Kids Mall Bölümü, Bornova – İzmir

 

One Comment

  • hatice
    17 Şubat 2014

    geldiğim forum lemandaki kasiyeriniz candan beyin müşteriyle tavrı hiç hoş değildi.oraya yardımcı olması için oturmuş ama insanı aşalayıcı tavrı yüzünden ben ve çevrem birdaha gelmeyeceğiz.kidsmall da personel olduğum halde sürekli geldiğimiz halde 2.sınıf insan muamelesi gördüm.bu hiç profesyonelce bir davranış değildi.uyarılmasını istiyorum ve böyle kişilerle çalışmanız sizin potansiyelinizi gercekten düşürür.